rozšírené vyhľadávanie ...

Aktuálne počasie

dnes, štvrtok 19. 7. 2018
23 °C 19 °C
mierny dážď, mierny severný vietor
vietorS, 4.11m/s
tlak996.79hPa
vlhkosť95%
zrážky3.63mm

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Napíšte nám

h

Tiesňové linky

Názov projektu

Vojčice – úprava centrálnej časti obce

Žiadateľ

Obec Vojčice

Operačný program

Regionálny operačný program

Prioritná os

4. Regenerácia sídiel

Opatrenie

4.1a Regenerácia sídiel - samostatne dopytovo orientované projekty

Kód výzvy

ROP-4.1a-2010/01

Celkové oprávnené výdavky (EUR)

924 765,09 €

Cieľ projektu:

Prioritným cieľom projektu je zvýšenie   konkurencieschopnosti obce a regiónu prostredníctvom investície do hmotnej infraštruktúry v centrálnej časti obce.

Realizáciou projektu sa docieli vybudovanie  nových  objektov, ktoré poskytnú obyvateľom obce nové služby a zrekonštruované objekty zase budú v technicky vyhovujúcom stave a budú môcť bezpečne slúžiť svojmu účelu. Realizované aktivity projektu zvýšia  vybavenosť, kvalitu a bezpečnosť verejných priestranstiev,  čím sa podporí  ďalší rozvoj obce a regiónu.

Technické riešenie projektu:

Navrhované technické riešenie vyplýva z analýzy skutkového stavu objektov, navrhovaného architektonického riešenia a požiadaviek investora.

Objekt IO – 01 rieši rekonštrukciu spevnenej plochy pre zhromažďovanie občanov,  v priamom kontakte s obslužnou komunikáciou a v blízkosti Obecného úradu. Povrch plochy je navrhnutý z betónovej zámkovej dlažby. V rámci úpravy verejnej zelene sa zrealizuje výsadba drevín, kríkov a stromov a úprava trávnatých častí. V centrálnej časti bude inštalovaná drobná architektúra -  ako odpadkové koše, stojany na bicykle, informačná tabuľa, lavičky na sedenie, detské preliezky a pod..

V rámci objektu IO – 02 bude rekonštruovaná miestna komunikácia. Odvodnenie dažďových vôd je navrhnuté do jestvujúceho odvodňovacieho rigola. Povrch komunikácie je asfaltobetónový koberec.

Objekt IO – 03 rieši výstavbu chodníkov popri komunikácii a taktiež v časti detských preliezok a oddychovej zóny v centrálnej časti obce. Povrch chodníkov je zo zámkovej dlažby, uloženej v štropieskovom lôžku.

Rekonštrukcia a výstavba inteligentného verejného osvetlenia je riešená v rámci objektu IO – 04, ktorá spočíva v nasvetlení centrálnej časti obce s jej automatickým riadením.